Tajemství a síla Laodžanu tkví v jeho složení

odvar LaodžanTradiční čínská medicína má svou léčbu založenou na využití směsí mnoha přírodních látek a bylin. Receptury staré mnoho stovek i tisíc let svou účinností překvapují dodnes. Výzkum mikroprvkového složení Odvaru Laodžan byl proveden v roce 2001 v Novosibirském Ústavu anorganické chemie za spolupráce čínských vědců, kteří závěry výzkumu potvrdili.

Složení Odvaru Laodžan obsahuje extrakty z různých částí z celkem 21 divokých rostlin které rostou v severní Číně a Dálném východě ve stejné klimatické oblasti.


 

Eleuterokok štíhlostopký

Acanthopanax gracilistylus

Používá se extrakt kořene.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má kořeněnou a hořkou chuť, je teplý, vstupuje do meridiánů ledvin a jater.

Působení: Vypuzuje vítr a vlhkost, posiluje šlachy a kosti, podporuje močení.

Použití: impotence, poruchy trávení na základě emočního vzrušení, bolesti v průběhu těhotenství, dětská mozková obrna, bolesti břicha, nachlazení, revmatismus


 

Škornice korejská

Epimedium Koreanum

Používá se nať.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má sladkou, kořeněnou chuť, je teplá, vstupuje do meridiánů jater a ledvin.

Působení: Doplňuje Jang ledvin, posiluje šlachy a kosti, vypuzuje vítr-vlhkost.

Použití: slabost, impotence, frigidita, neplodnost, časté močení v důsledku nedostatku jang v ledvinách, zvýšený krevní tlak u žen po menopauze s ledvinovým Jang deficitem, dušnost a kašel, revmatismus,bolesti šlach a kostí v důsledku nedostatku čchi jater a ledvin, křeče, necitlivost a atrofie končetin s vlastnostmi větru-vlhkosti


 

Klanopraška čínská

Schizandra chinensis

Používá se extrakt plodů.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má kyselou, sladkou chuť, je teplá, vstupuje do meridiánů plic, srdce a ledvin.

Působení: Svazuje plíce, posiluje ledviny, podporuje tvorbu tekutin, svazuje pot, udržuje kvintesenci Jing, uklidňuje srdce.

Použití: chronický kašel a dušnost, pocení včetně nočního, nedostatek tekutin v těle, průjem, cukrovka v důsledku vnitřního tepla, poluce, spermatorrhoea, bušení srdce, deprese, nespavost, neklidný spánek s mnoha sny


 

Ptačí zob lesklý

Ligustrum Lucidum

Používá se extrakt plodů.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny másladkou, hořkou chuť, je chladný, vstupuje do meridiánů jater a ledvin.

Působení:Doplňuje Jin jater a ledvin, obnovuje barvu vlasů a „osvětluje“ oči (odstraňuje zákal rohovky a čočky).

Použití: průjem, krvácení z dělohy, zánět dělohy, zápal plic, chronická bronchitida, srdeční choroby, externě-zánět hrtanu, mandlí, faryngitida, stomatitida


 

Sasanka asijská

Anemarrhena aspheloides

Používá se extrakt oddenku.

Vlastnosti:  Z hlediska tradiční čínské medicíny má hořkou, sladkou chuť, je studená, vstupuje do meridiánů plic, žaludku a ledvin.

Působení: Ochlazuje žár a očišťuje od ohně, doplňuje Jin a zvlhčuje suchost.

Použití: při nemocech žáru se silnou žízní, kašli kvůli žáru plic, suchém kašli kvůli nedostatku Jin, diabetes (cukrovka) kvůli nedostatku Jin


 

Korunda čínská

Morinda officinalis

Používá se extrakt kořene.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má sladkou, kořeněnou chuť, je teplá, vstupuje do meridiánů ledvin a jater.

Působení: Doplňuje Jang ledvin, posiluje vazy a kosti, vypuzuje vítr a vlhkost.

Použití: impotence, neplodnost, poruchy menstruačního cyklu, studené bolesti v podbřišku, slabost šlach a kostí, bolesti zad a kolenního kloubu, bolesti kvůli působení větru a vlhkosti, obtíže při chůzi v důsledku poruchy jater a ledvin


 

Kokotice čínská

Cuscuta chinensis

Používá se extrakt ze semen.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má sladkou chuť, je teplý, vstupuje do meridiánů sleziny, ledvin a jater.

Působení: Doplňuje čchi ledvin, upevňuje kvintesenci Jing, vyživuje játra a slezinu, „osvětluje“ oči.

Použití: bolesti zad, impotence, noční poluce, časté močení, leukorrhea kvůli nedostatku čchi ledvin,vlnky nebo mlhy v očích, rozmazané vidění v důsledku nedostatku čchi jater a ledvin, průjem z důvodu nedostatku čchi sleziny a ledvin, neklid plodu při těhotenství kvůli nedostatku čchi jater a ledvin, diabetes (cukrovka) při prázdnotě ledvin


 

Korkovník amurský

Phellodendron Amiense

Používá extrakt kůry.

Vlastnosti:  Z hlediska tradiční čínské medicíny má hořkou chuť, je studený, vstupuje do meridiánů ledvin,močového měchýře a tlustého střeva.

Působení: Doplňuje Jin, ochlazuje žár, suší vlhkost, čistí od ohně, vypuzuje toxiny.

Použití: leukorrhea s vlastnostmi vlhkosti-žáru, kapavka s příznaky žáru, průjem a úplavice, žloutenka, zánět na povrchu těla (boláky, otoky, vředy), ekzém, noční pocení a poluce


 

Náprstník čínský

Rehmannia chinensis

Používá se extrakt kořene.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má sladkou a hořkou chuť, je studený, vstupuje do meridiánů jater a ledvin.

Působení: Odvádí žár a ochlazuje krev,vyživuje Jin a podporuje tvorbu tekutin.

Použití: akutní zánětlivá onemocnění, vyrážka na těle, vykašlávání krve a krvácení z nosu, žízeň kvůli vyčerpání tělesných tekutin, diabetes kvůli vnitřnímu žáru


 

Rdesno mnohokvěté

Poligonum multiflorum

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má sladkou, svíravou a hořkou chuť, je mírně teplé nebo neutrální, vstupuje do meridiánů srdce, jater, ledvin a tlustého střeva.

Působení: Tvoří kvintesenci Jing a krve, posiluje ledviny, vypuzuje toxiny, zvlhčuje střeva.

Použití: závratě, vlnky v očích, bušení srdce, nespavost, slabost v důsledku nedostatku čchi a krve, hučení v uších, bolesti v dolní části zad a kolen, noční poluce, leukorrhea, předčasné šedivění kvůli nedostatku kvintesence Ching ledvin a krve jater, zácpa kvůli suchosti střev, hyperlipidémie, hypertenze, ischemické choroby srdeční


 

Kustovnice čínská

Lycium chinensis

Používá se extrakt plodů.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má sladkou chuť, je neutrální, vstupuje do meridiánů jater a ledvin.

Působení: Doplňuje kvintesenci Ching ledvin, vyživuje játra, „osvětluje“ oči, zvlhčuje plíce.

Použití: bolesti dolní části zad, poluce, závratě, rozmazané vidění, vlnky v očích, diabetes (cukrovka) kvůli nedostatku čchi jater a ledvin, suchý kašel


 

Lotos indický

Nelumbo nucifera

Používá se extrakt semen.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má sladkou a svíravou chuť, je neutrální, vstupuje do meridiánů srdce, jater a ledvin.

Působení: Vyživuje ledviny, posiluje semeno, vyživuje slezinu a srdce.

Použití: prázdnota ledvin, samovolný odtok semene bez erekce, inkontinence, ztráta chuti k jídlu, delší průjem, leucorrhea různého původu, úzkost, bušení srdce, nespavost při porušení spojení mezi srdcem a ledvinami


 

Smldinec chlupatý

Dioscoreavillosa

Používá se extrakt oddenku.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má sladkou chuť, je neutrální, vstupuje do meridiánů sleziny, plic a ledvin.

Působení: Vyživuje plíce, slezinu a žaludek, doplňuje čchi ledvin, vypuzuje vítr-vlhkost, odděluje čisté od zakaleného, doplňuje Jin a odstraňuje vnitřní žár.

Použití: slabost, ztráta chuti k jídlu a průjem, patologický výtok u žen, špatné trávení u dětí,kašel kvůli prázdnotě plic, poluce, časté močení, žízeň a další příznaky diabetu (cukrovky)


 

Cicimek pravý

Ziziphus jujuba

Používá se extrakt semen.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má sladkou a kyselou chuť, je neutrální, vstupuje do meridiánů srdce, jater a žlučníku.

Působení: Vyživuje srdce a játra, svazuje pot.

Použití: bušení srdce, nespavost, slabost, pocení


 

Cypřiš pravý

Cupressus sempervirens

Používá se extrakt semen.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má hořkou, trpkou chuť, je studený, vstupuje do meridiánů srdce, jater a tlustého střeva.

Působení: Ochlazuje žár a vysušuje vlhkost, ochlazuje krev, zastavuje krvácení, vypuzuje hlen a zastavuje kašel.

Použití: vnitřní a vnější krvácení (hemoptýza (odkašlávaní krve), krvácení z nosu, krev v moči a stolici, krvácení z dělohy), kašel se spoustou obtížně odkašlávaných hlenů, leukorrhea s vlastnostmi vlhka a tepla, arteriální hypertenze, chronická bronchitida, tuberkulóza, úplavice, externě-při vypadávání vlasů


 

Maliník obecný

Rubusidaeus

Používá se extrakt nezralých plodů.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má kyselou a sladkou chuť, je lehce teplá, vstupuje do meridiánů jater a ledvin.

Působení: Doplňuje ledviny, posiluje semeno, normalizuje močení.

Použití: mimovolné nebo časté močení, zatmění v očích kvůli prázdnotě jater a ledvin


 

Růže šípková

Rosa canina

Používá se extrakt zralých plodů.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má kyselou a sladkou chuť, je teplá, vstupuje do meridiánů sleziny a žaludku.

Působení: Doplňuje slezinu a žaludek, napomáhá trávení.

Použití: špatné trávení, ztráta chuti k jídlu, nadýmání a tíha v břiše, poruchy trávení u dětí


 

Akébie pětilistá

Akebia Pentaphylla

Používá se extrakt plodů.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má hořkou chuť, je studená.

Působení: Doplňuje játra, reguluje čchi, oživuje krev.

Použití: bolesti, rozpínání v podžebří, poruchy menstruačního cyklu, potíže s močením, bodnutí hmyzem


 

Kokořík sibiřský

Polygonatum sibiricum

Používá se extrakt oddenku.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má sladkou chuť.

Působení: Doplňuje slezinu a žaludek, zvlhčuje plíce, vytváří jin(tekutiny).

Použití: suchý kašel, vnitřní žár, žízeň


 

Borovice korejská

Pinus koraensis

Používá se extrakt plodů.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má sladkou chuť, je teplá.

Působení: Doplňuje Jing, vypuzuje vítr, zvlhčuje plíce a střeva.

Použití: závratě, bisyndrom (bolest způsobená větrem), zvracení s krví, suchý kašel, zácpa, suchá kůže


 

Borovice černá

Pinus Pallasiana

Používá se extrakt borového jehličí.

Vlastnosti: Z hlediska tradiční čínské medicíny má hořkou chuť, je teplá, vstupuje do meridiánů jater.

Působení: Vypuzuje vítr, vysušuje vlhkost, odstraňuje bolest.

Použití: revmatické bolesti způsobené větrem-vlhkosti, bolest způsobená traumatickým zraněním


 

Odvar Laodžan obsahuje také široký komplex přírodních látek:

 • Kyselinu askorbovou – vitamin C. Živná látka, nezbytná ke správnému fungování organismu a udržení tělesného zdraví.
 • Karoten – vitamin K. Ochraňuje buňky před nadměrným slunečním zářením.
 • Riboflavin – Vitamin B2. Je důležitý pro dobrý stav kůže a očí, pro srdeční činnost a má příznivý vliv na funkce další orgánů a na metabolismus cukrů, tuků a aminokyselin.
 • Tokoferol – vitamin E. Přírodní chemické látky patří mezi vitamíny rozpustné v tucích a v organismu, slouží jako důležitý antioxidant, chrání buněčné membrány před poškozením volnými radikály.
 • Pyridoxin – vitamin B6. Přeměňuje cukry v játrech a svalech na energii, preventivně působí proti nervovým onemocněním, má pozitivní vliv na zlepšení nálady při depresích, zlepšuje stav kůže a podporuje tvorbu červených krvinek a protilátek.
 • Thiamin – vitamin B1. Je důležitý v oblasti růstu a podpory tělesných tkání, podporuje látkovou výměnu, produkci energie a metabolismus cukrů. Pomáhá při obrně periferních nervů, podporuje paměť i u nemocných Alzheimerovy choroby, pomáhá při nechutenství.
 • Další B vitaminy
 • Flavonoidy – zajišťují pružnost cév, žil a tepen, mají vysoký antioxidační účinek a pozitivně působí na zdraví žen v menopauze, brání tvorbě trombózy, napomáhají vyrovnávat hladinu cholesterolu v krvi
 • Aminokyseliny – podporují regeneraci buněk a imunitu, doplňují energii, pomáhají lidem s onemocněním srdce, podporují erekci a potenci, pomáhají při zvýšeném cholesterolu, cukrovce a obezitě
 • Polysacharidy – základní zdroj energie pro lidský organismus, starají se o správnou funkci zažívacího traktu a střev, pomáhají zabraňovat zácpě, hemeroidům, rakovině tlustého střeva, obezitě, udržují vyrovnanou hladinu cukru v krvi, snižují hladinu cholesterolu, pomáhají zabraňovat vzniku srdečních a cévních onemocnění
 • Přírodní minerály: chrom, měď, zinek, mangan, selen, železo, draslík, vápník, hořčík, fosfor a mnoho dalších, které jsou nezbytné pro kompletní správné fungování našeho organismu

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře  

 
0 #1 Adriana Flassikova 2015-01-29 10:16
Dobry den, chcem sa opytat, kse si mozem tento vyrobol Laodzan kupit ?
Citovat
 
 
0 #2 Poradna 2015-06-12 13:10
Laodžan se dá koupit přímo u dovozce v prodejně na adrese: Rašínovo nábřeží 56, Praha 2. Jinak ho nabízí spousta praktiků TČM ve svých ordinacích. Na internetu doporučujeme e-shop na www.cinske-zbozi.cz
Citovat
 
 
0 #3 erika papsova 2016-04-30 20:01
dobry den mala by som zaujem o produkt z vytazku korkovnik amursky kde by som ho mohla prosim zakupit vdaka
Citovat
 

Další informace