Odvar Laodžan zlepšuje fyzickou kondici sportovců

Sportovci, hlavně ti vrcholoví a profesionální, dnes často podávají výkony pohybující se na samé hranici lidských možností. Náročné tréninky, závody, turnaje, pokořování rekordů…  Další pokrok v mnoha sportech je přímo závislý na rychlosti obnovení organismu sportovce a na jeho schopnosti přizpůsobit se délce a intenzitě zátěži. Neméně důležitá je i schopnost adaptace ke klimatickým a geofyzikálním faktorům, jelikož časté pohyby z místa na místo bývají pro vrcholové sportovce takřka denním chlebem.

Odvar Laodžan není doping

Zpřísnění dopingové kontroly však přísně omezuje arzenál léků používaných v tělovýchovném lékařství pro obnovu organismu a zlepšení zdraví sportovců, aby se lépe přizpůsobovali námaze. V tomto ohledu je právě Odvar Laodžan středem velkého zájmu sportovní medicíny.

Odvar Laodžan prošel přísnou anti-dopingovou kontrolou, možnost jeho použití v praxi sportovního lékařství je oficiálně schválena a potvrzena příslušným certifikátem Moskevského Olympijského výboru.

Ve Státním vědecko-výzkumném ústavu tělesné kultury a tělovýchovy v Moskvě profesor  S. Portugalov a pracovník katedry tradiční čínské medicíny Výzkumného ústavu katedry imunologie Akademie věd Ruska D. Lavrinajtis sledovali vliv Odvaru Laodžan na parametry funkčního stavu vrcholových sportovců.

Atleti testovali Laodžan. Výsledky překvapily, výkony se zvýšily.

Studie byla provedena ve skupině běžců na střední a dlouhé vzdálenosti z olympijského tréninkového centra Moskvy. Testovaní byli ve výcvikovém táboře v horách, v nadmořské výšce 2200 metrů. Tyto podmínky umožnily poskytnout všem atletům stejný režim zátěže, standardní stravu a konstantní zdravotnický dozor, a vyhodnotit přizpůsobení sportovců ke středním nadmořským výškám. Pět účastníků z hlavní skupiny brali Laodžan v dávce 1 lahvička (10 ml) 30 minut před jídlem 2x denně. Kurz trval 18 dnů. V kontrolní skupině, která se také skládala z 5 členů, sportovci užívali totožnou dávku placebo v podobné formě a balení stejným způsobem.

Studie dospěla k závěru, že:

1. Užívání Odvaru Laodžan během tří týdnů významně zvyšuje hladinu testosteronu a jeho metabolitů v moči, což prokazuje stabilizaci produkce mužských pohlavních hormonů v těle sportovců na pozadí zvýšené fyzické aktivity, a tím zvyšuje jejich fyzickou odolnost a výkonnost.

2. Absolvování kúry Odvaru Laodžan vede ke stabilizaci potenciálu a rezervy kůry nadledvinek a zvyšuje adaptaci organismu sportovce k zátěži aerobního a smíšeného charakteru.

3. Příjem OL během cvičení na úrovni prahu anaerobního metabolismu urychluje spotřebu tukových zásob těla a snižuje množství tukové hmoty v podkožní vrstvě. To má za následek stabilizaci celkové hmotnosti svalu.

4. Příjem OL urychluje adaptaci organismu sportovců k podmínkám středních nadmořských výšek přibližně o 3-4 dny.

5. Kurzový příjem Odvaru Laodžan lze doporučit jako účinný prostředek k obnovení organismu a zlepšení výkonnosti atletů. 

Další informace