Odvar Laodžan v gynekologii a porodnictví

Spontánní potrat je jedním z nejpalčivějších problémů v moderním porodnictví. Podle statistik jím končí průměrně jedno z pěti chtěných těhotenství.

V souvislosti s tímto neblahým jevem je výzkum o použití Odvaru Laodžan v oboru gynekologie a porodnictví rozhodně zajímavý.

Státní lékařská akademie ve městě Kemerovo v Rusku provedla na základě iniciativy asistentky Katedry porodnictví a gynekologie MUDr. Čerňajevové pozorování, jehož se zúčastnilo celkem 20 pacientek s hrozícím potratem.

Diagnostikovány jim byly tyto problémy:

  • zánětlivá onemocnění dělohy a vaječníků
  • menstruační poruchy
  • primární neplodnost – naprostá absence početí i přes pravidelný nechráněný pohlavní styk po dobu jednoho roku
  • pohlavní infantilismus – nedovyvinuté pohlavní orgány
  • pohlavní malformace – vývojové vady pohlavního ústrojí
  • pyelonefritida v remisi – zánět ledvinové pánvičky
  • samovolný potrat v anamnéze – předchozí samovolný potrat

Průběh pozorování

V prvním trimestru pacientky užívaly Laodžan po dobu 5 týdnů v množství 20 kapek 2x denně. Poté pacientky užívaly Laodžan v kritickém období těhotenství, tedy v době, kdy u nich při předchozím těhotenství došlo k potratu nebo předčasnému porodu po dobu 14 dnů. Čtyři pacientky užívaly Laodžan v průběhu těhotenství bez přerušení.

Laodžan byl použit v kombinaci s hormonální, metabolickou, antioxidační terapií.

Pro posouzení účinnosti Laodžanu bylo pozorováno dalších 20 pacientek se stejnou patologií (kontrolní skupina), kterým byla naordinována podobná standardní léčba, ovšem bez Laodžanu.

Maminky užívající Laodžan donosily své dítě až k termínu porodu

Všem ženám z hlavní skupiny zpočátku komplexní léčby se v prvních dvou nebo třech dnech zlepšil psycho-emocionální stav. Podle jejich slov, měly pocit lehkosti, snížení podrážděnosti, navázaly dobrý kontakt s lékařem, obnovil se jim spánek a chuť k jídlu, a zároveň se snížila bolest ve spodní části zad a spodní části břicha. K 6.-7. Dni léčby měly normální děložní napětí (tonus). Pro srovnání - v kontrolní skupině se stav pacientek zlepšil  až ve 14.-18. dni, tedy na konci léčby.

Kromě toho u žen, které braly Laodžan, se výsledky cytologického vyšetření buněk pochvy vrátily k normálu, bazální teplota se ustálila na běžných hodnotách a bylo zjištěno zlepšení výkonu mononukleárních lymfocytů (obranných buněk krve). Podle EKGse vrátil do normálních hodnot metabolický proces v myokardu.

Ženy z hlavní skupiny porodily v termínu. V kontrolní skupině dvě ženy v pozdní fázi těhotenství samovolně potratily, další dvě -předčasnéporodily.

Tímto výzkumem vylo prokázáno, že Laodžan aktivuje procesy ozdravení u pacientek s rizikem potratu, normalizuje metabolismus, stejně jako hormonální a imunitní stav těhotných žen a v krátkodobém horizontu také řeší psychické potíže.

Další informace