Infekce močových cest

infekce močových cestCystitis neboli zánět močových cest postihuje močový měchýř a močovou trubici. Většinou se jedná o bakteriální zánět, jehož původcem jsou chlamydie. Neléčený, nebo nedostatečně vyléčený zánět může přerůst do chronické podoby, případně také způsobit závažné onemocnění ledvin.

Infekcí močových cest jsou více ohroženy ženy, statistiky uvádějí, že alespoň jedenkrát za rok tímto zánětem trpí každá pátá příslušnice něžného pohlaví. Léčba, kterou západní medicína řeší převážně antibiotiky, by měla být zahájena neprodleně, aby zbytečně nedocházelo k následným komplikacím a recidivám.

Jednou z žen, která opakovanými infekcemi močových cest trpí, je i paní Marcela K.

„Nevím, jestli se moje náchylnost k zánětům močového měchýře začala vyvíjet už v době, kdy jsem byla mladá a ke svému zdraví ne zrovna odpovědná. Maminčino kárání ohledně nošení košilky a sezení na studené zemi jsem pouštěla jedním uchem tam a druhým ven. Kolem pětatřicátého roku jsem poprvé onemocněla zánětem močových cest. Vzpomínám, jak mne doslova paralyzovaly bolesti, kterými jsem trpěla. I přes veškerou snahu se nemoci zbavit, povedlo se to vždycky jen na nějakou dobu. Dalších osm let mne tyto infekce trápily pravidelně, někdy i dvakrát za rok. Nakonec mi pomohly bylinky a příroda a já jsem již čtyři roky v pohodě.“

Jaké jsou příčiny infekčního zánětu močových cest?

Hlavním původcem zánětu jsou bakterie, především ta s názvem Escherichia coli, která je součástí lidské stolice. K jejímu přenosu do močových cest stačí i malinko zanedbaná hygiena, výjimkou však nejsou ani případy, kdy infekce vypukne i přes úzkostlivé dodržování čistoty a bakterie se z konečníku dostane do močové trubice. Důležité proto je už malým holčičkám vštěpovat, jak mají správně dodržovat hygienu, zejména správný způsob mytí a očisty po velké potřebě, kdy je nutné postupovat vždy směrem zepředu dozadu, tedy od genitálií směrem ke konečníku.

Kromě žen jsou ohroženější skupinou také lidé s cukrovkou, bakterie si v jejich prostředí vyloženě libuje. Teplo a „cukr“ jsou pro ni doslova životabudičem.

Dalšími příčinami jsou:

  • Stres, snižující imunitu
  • Přítomnost chlamydií
  • Dlouhé zadržování močení
  • Nedostatečná hygiena při menstruaci
  • Prochlazení
  • Používání příliš parfémovaných mýdel a jejich nedostatečné spláchnutí, případně nanášení deodorantů a parfémů přímo na intimní partie

Jak se zámět močových cest projevuje a jak probíhá léčba?

První příznaky zaznamenáme při močení. Pálení a řezání doprovázené jen obtížným vyprázdněním močového měchýře, kdy z něj vytlačíme sotva pár kapek, je neklamným důkazem, že se děje něco nekalého. Vyskytnout se může i krev z překrvené sliznice močového měchýře. Moč je zakalená a nepříjemně páchne, dostavit se může také bolest v podbřišku či ve spodní části zad, zvýšená teplota a nevolnost.

Postižený člověk by neměl při těchto prvních příznacích váhat a okamžitě se vypravit za lékařem. Ten mu předepíše antibiotika, aby se začátek léčby neodkládal, a provede vyšetření moče, na jehož základě pak stanoví konkrétní další léčbu. Tu by měli pacienti sami ještě doplnit dostatečným přísunem vitaminu C, který výrazně napomáhá při celém léčebném procesu.

Intenzivnější záněty, které se rozšíří až do ledvin a doprovází je vysoké horečky, vyžadují hospitalizaci.

Jak může pomoci tradiční čínská medicína?

V posledních letech se stále větší oblibě těší přírodní léčba a tradiční čínská medicína (TČM). Podle ní jsou močový měchýř a ledviny součástí tzv. elementu vody. A právě voda je pro náš organismus nesmírně důležitá, tvoří totiž více než 75% lidského těla. Proto je správné fungování ledvin a močového měchýře velmi důležité, jedná se vlastně o jakýsi filtr, který z těla vylučuje odpadovou vodu ve formě moče.

V případě, že patříte k těm, jež s infekcí a záněty močových cest svádějí dlouhodobý a marný boj a rádi byste vyzkoušeli možnosti preparátů, které nabízí TČM, mohou vám pomoci například ověřené přípravky značky Li West.

Příklad užívání preparátů Li West při zánětech a infekcích močových cest.

  1. Extrakt Shen Shi Tong 1/2 –1 sáček 3x denně (jedno podání v 15:00-17:00, nejlépe v 16:00), rozpustit v 200 ml teplé převařené vody – 20 dnů

a

  1. Elixír Shuang Hua Bao ½ lahvičky 4x denně, zapít teplou převařenou vodou – 10 dnů.
  2. Za účelem harmonizace a prevence, po odeznění příznaků nemoci:

             Odvar Laodžan ¼ – ½ lahvičky 2x denně – 12-24 dnů (1 balení)

Při těžkém zánětu zvýšit dávku Extraktu Shen Shi Tong na 1 sáček 4-5x denně.

Poraďte se s odborníkem

Pokud máte se záněty močových cest problémy a rádi byste vyzkoušeli preparáty tradiční čínské medicíny, obraťte se na naše odborné konzultanty. Poradí vám nejvhodnější kombinaci preparátů a dávkování s ohledem na váš konkrétní zdravotní stav - tel. 773 178 889  Krajčová. 


Individuální poradenství zdarma.

Mate zde unikátní možnost získat individuální konzultací. Stačí jen vyplnit následující formulář:

cinský lékař on-line poradna s lékařem TČM

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře  

 
+2 #1 Zuzana Havelková 2014-06-18 08:48
Dobrý den, kde tyto preparáty seženu? Děkuji za odpověď. ZH
Citovat
 
 
+4 #2 Naďa 2014-08-12 14:37
Dobrý den,
již léta trpím častou infekcí močových cest. Hygienu dodržuji velmi pečlivě. Každý večer před spaním užívám 1 tabletu nitrofurantoinu , přesto se u mě zánět objeví 2-3 x v roce. Někdy tablety na noc vysadím a zkouším, jestli by to už nešlo bez nich, ale do týdne mám zánět znovu. Můžete mi , prosím, poradit? Děkuji, zdravím,
Naďa.
Citovat
 
 
+1 #3 Freibergová 2014-08-13 12:44
Trpím celoročně zánětem močových cest,léčení antibiotiky je u mě komplikované jelikož mám alergii na téměř všechna ATB.Zánět je od E.coli/nebo jejích podruhů/,jsem po operaci tu recta /únik stolice/.Může mě pomoci vaše léčba?
Děkuji
Citovat
 
 
0 #4 Poradna 2015-02-17 13:27
Odpověď pro paní Freibergová

Dobrý den, z hlediska čínské medicíny je nezbytné posilovat Jin a Jang ledvin. Čínská medicína má mnoho preparátů, které takto působí. Mají i antibakteriální působení. Například jsou to Pilule Bu Shen. Ty jsou vhodné zejména na činnost ledvin a močového systému. Přejeme ať se vaše problémy co nejdříve a natrvalo vyřeší.
Citovat
 
 
0 #5 Poradna 2015-02-17 13:33
Odpověď pro paní Naďu

Dobrý den, je důležité posílit ledviny, jelikož jsou zodpovědné za všechny tyto problémy. Jsou přípravky, které jsou čistě přírodní a přesto mají silný antibakteriální účinek. Plus Váš organismus dokáží skvěle harmonizovat a tímto způsobem i předcházet recidivě. Je to třeba Elixír Shuang Hua Bao a také velice dobré v problémech s močovým systémem Pilule Bu Shen.
Citovat
 
 
0 #6 Poradna 2015-02-17 13:44
Odpověď pro paní Zuzana Havelková

Dobrý den, přípravky se dají velice dobře dohledat, když si jejich název napíšete do vyhledávače. Například Shuang Hua Bao nebo Laodzan.
Citovat
 
 
0 #7 Alysa 2015-09-08 13:22
Zajímavá hádanka, kterou se málo kdo zabývá.
Díky!

Have a look at my web site: zdravý životní styl
recepty - kazdodenninovin y.com: http://kazdodenninoviny.com/krasa/makelash-zk/ -
Citovat
 
 
+1 #8 Zdeňka 2016-09-13 21:49
Dobrý den,mám neustále problém s ifekcí močových cest provázené čirou krví,nyní potřetí ve 3měsících,po CT ledvin vše v pořádku jen maličkost úhlovité ohnutív v PU přechodu P
Citovat
 
 
0 #9 vozbujdenie 2018-05-20 00:32
Byl jsem zmírnit vědět, že to je docela běžné mezi lidmi. Jedním z produktů, používá většina z nich je Maxi Size. Udělal jsem výzkum a šel na své webové stránky. Vidět tam byly žádné škodlivé účinky, objednala jsem jeden pro sebe přes jejich webové stránky. Po více než 2 měsících používání, všiml jsem si, tam je velké zlepšení na mé erekce, hlavně ráno. Teď moje holka je to víc než spokojený s mým výkonem. http://vozbujdenie.com/titan-gel-na-slovensku-skutocne-recenzie-a-vysledky-ako-ho-pouzivat-a-ako-si-ho-objednat.html Zapomeňte na minulých zklamání, jako že je čas jít dál a oživit váš vztah. Existuje řada testosteron booster na trhu k dispozici, ale jsou to nepodařilo dodat to, co skutečně potřeba. Ale to není případ s tímto doplňkem jako jeho složky pracují přirozeně k posílení sexuálních hormonů, testosteronu a dalších živin.
Citovat
 

Další informace