Akné v dospělosti

S nějakým tím pupínkem na tváři nebo jinde po těle se každý z nás jistě alespoň jednou v životě setkal. Ne každý ale trpí tímto kožním problémem stejně intenzivně. Ve větší míře doprovází hormonální změny v čase dospívání nebo v průběhu menstruace. U některých lidí akné přetrvává ještě dlouho v dospělosti. Proč tomu tak je?

akne v dospelostiJak na akné pohlíží tradiční čínská medicína?

Mluvíme-li o akné, mluvíme o zánětlivém procesu mazových žláz. Záněty mohou mít různé podoby, výskyt i intenzitu. V Číně se někdy takto rozdrásaná pokožka také nazývá „Nemoc bílých trnů“. Trnů, které ošklivě dráždí poškozeného a způsobují mu podráždění (fyzické i emocionální) a ze kterých vytéká bílý hnis.

Druhy akné dle diagnostiky TČM

Nejčastějším výskytem akné trpí lidé v období hormonálního dozrávání, tedy v pubertě. Jedná se o tzv. horko v plicích, kdy je nástup puchýřků velmi rychlý a bývají poměrně dost začervenalé. Takovýto stav je poměrně rychle a efektivně možné ovlivnit například jen úpravou jídelníčku. Mladý organismus dokáže reagovat na takové změny stravy v podstatě okamžitě.

Velmi podobný stav, ale s o něco těžším průběhem je v situaci, kdy se jedná o horko v žaludku a tlustém střevě. To člověka netrápí jen projev na kůži, ale přidávají se i další příznaky, jako říhání, zácpa nebo velmi měkká stolice. Stav se může zhoršit po některých jídlech (příliš sladkostí a nesprávná kombinace masných výrobků s lepkem a škroby - fast foody, vepřo-knedlo-zelo, pizza apod.). V této situaci je více než vhodné k úpravě stravy přidat například bylinnou léčbu. Napomůžeme tak tělu nastartovat nejen čistící, ale hlavně regenerační procesy.

akné u ženPředevším ženy v období klimakteria nebo po vysazení hormonální antikoncepce může na delší dobu potrápit horkost krve se stagnací v drahách. Častěji se stav zhoršuje před menstruací, v období ovulace a velmi často je i přítomen tzv. premenstruační syndrom. V takovém případě je vždy lepší zaměřit se více než na pupínky na cyklus samotný.

Za nejzávažnější stav akné se považuje stagnace hlenu s blokádou krve. Vyskytuje se s dalšími onemocněními, která mají mnohem hlubší projev a původ. Také velmi často vznikají jizvy a puchýřky se hojí poměrně dlouho.

Jak vyzrát na akné

Vyzrát na akné můžeme i tehdy, pokud ono dříve zraje na nás samotných. V první řadě je velice důležitá samotná údržba pleti. Denní čistící a regenerační péče je alfou omegou celé léčby. Pleťové vody a čistící mléka jsou jedním z pilířů. Nezanáší pokožku a udržují póry stále otevřené. Hloubkové čistící masky s bylinnými extrakty jsou dalším skvělým pomocníkem. Dokáží pleť vyživit a podpořit hojení. S peelingy (tedy škrabkami na pleť) je vhodnější začít až v případě, kdy je pleť bez větších poranění a drobných otevřených ran.

TIP odborníka – ozonizér pleti

Působením vysokofrekvenčního výboje dochází v místě užití k přeměně kyslíku obsaženého v kůži na ozón. Ozón má zklidňující a desinfekční vlastnosti. Zanícené ranky se velice dobře zatahují a hojí. Vřídky zase rychle zasychají. Také tím velice efektivně zvýšíme celkovou prokrvenost pokožky.

Příklad užití bylinných preparátů při problémech s akné

Vnitřní aplikace:
1 etapa
Elixír Laojun + Elixír Qing Re Du + Karvipar

2 etapa
Elixír Laojun + Pilule Velké obnovování

Vnější aplikace:

Ženám doporučujeme přidat pro hormonální regulací a efektivní prevencí Vložky Zi Mei ShuMáte dlouhodobé trápení s akné nebo si nejste jisti v tom, jak postupovat? Kontaktujte naše odborníky a v tu chvíli na to nejste sami. Vhodně Vám poradíme na Vaší cestě ke změně.

Další informace