Alergie

léčba alergieAčkoli se to na první pohled zdát nemusí, může být alergie poměrně závažné onemocnění. Na začátku se může tvářit velmi nevinně – přijde pouze občas a to ještě v předem určenou dobu (většinou na jaře jako reakce na pylovou sezonu). Postupem času se začne vyvíjet, měnit, prohlubovat, častěji opakovat a v některých případech může přerůst až v astma.

Alergologové doporučují svým pacientům zásadním způsobem omezit zjištěné alergeny. Existuje také metoda podávání alergenu v menších dávkách tak, aby si organismus na tyto látky postupně zvykl a začal na ně reagovat jinak. Je opravdu toto léčba alergie? Znáte ve svém okolí někoho, komu by takovýto přístup pomohl? Spousta lidí to zkusilo, ale neznáme nikoho, komu to skutečně pomohlo.

Dá se alergii vyléčit?

Znamená to vše, že nejrozšířenější civilizační choroba je nevyléčitelná? Co dělat preventivně ve fázi, která je snadněji, lépe a efektivněji zvládnutelná? Jak se bránit a jak se vyléčit? Čínská medicína má na to odpověď.

Příznaky alergie dle západní medicíny

Alergické reakce se od sebe mohou lišit, záleží na kolik je tělo ovlivněno toxickou zátěží. Nejčastější jsou projevy v horních cestách dýchacích, jako kýchání, zduření sliznic nebo svědění očí. Přidružit se však mohou také projevy na kůži v podobě drobných puchýřků či svědivé pokožky.

Jak to vidí na východě?

Z čínského pohledu se alergie vyvine hlavně proto, že obranná energie v dráze ledvin a plic je v nedostatku. Toto může mít původ jak u rodičů, tak i v nedostatečné výživě dítěte během jeho vývoje.

  • hromadění a stagnace energie QI v plicích – nos je vývodem plic a pokud skrze něj vnikne škodlivina (pyl, horký/ chladný vítr), začne stísňovat plíce, které nedokáží dostatečně filtrovat a tato škodlivina se hromadí
  • oslabení povrchové obranné energie QI plic – plíce nedokáží dostatečně filtrovat energii ze vzduchu (eliminovat škodliviny, být první dostatečnou bariérou před chladným/ horkým větrem)
  • oslabení ledvinové obranné QI – v tomto případě se jedná o jeden z aspektů funkce ledvin, který je spjat nejen s obrannou činností ledvin, ale zejména pak s dodáváním esence do ostatních orgánů, včetně plic a tlustého střeva. Je-li málo esence, ostatní orgány tím rovněž strádají.

Preventivně jako lektvar, cíleně jako pomoc – to je Laojun

Svými vlastnostmi a účinky překvapuje nejen odborníky, ale především své skeptické uživatele. Obsahuje 21 druhů bylin, jenž podporují jedna druhou a vytváří tak komplex látek, který je tím nej, co příroda Severní Číny může člověku poskytnout.

V souvislosti s alergií je zde několik příkladů:

Klanopraška čínská (je součásti receptury odvaru Laojun)

Užívá se extrakt plodů. Podporuje meridián plic, srdce a ledvin a udržuje esenci JING, která sídlí v ledvinách. Díky této rostlince dopřejeme alergickým ledvinám to, čeho jim schází – energii pro rozhojňování plamínku, který je po celý život naším motůrkem a sídlem pro smysl a životní naplnění. Obsahuje tzv. adaptogeny, jenž zvyšují odolnost organismu při zátěži (čím větší toxická zátěž, tím větší alergické projevy).

Sasanka asijská (je součásti receptury odvaru Laojun)

Používá se extrakt oddenku. Ochlazuje žár, který alergie v těle vyvolala a tím mírní projevy. Doplňuje také Yin (chlad) a vstupuje do meridiánu plic, žaludku i ledvin. Její vlastnosti, jimiž se vyznačuje, jsou hlavně protizánětlivé – dokáže eliminovat tvorbu zánětlivých ložisek, která mohou opakovaně vyvolávat alergické reakce.

Maliník obecný (je součásti receptury odvaru Laojun)

Rostlinka příznivě ovlivňuje meridiány jater a ledvin, převážně se v této směsi používá extrakt z nezralých plodů, které jsou velkým zdrojem antioxidantů. Tlumí tedy nejen veškeré alergické projevy dýchacích cest, ale také ovlivňuje svědění očí díky beta-karotenu.

Kokořík sibiřský (je součásti receptury odvaru Laojun)

Extrakt oddenku ve směsi má za úkol doplňovat slezinu a zvlhčovat plíce. Podporuje vykašlávání hlenu a zabraňuje také jeho další tvorbě. A co je nejdůležitější – podporuje vstřebávání živin. Což je i v případě alergie základem pro léčbu jakéhokoli stavu.

Výše popsané účinky některých bylin jsou jen velmi malou ukázkou toho, jak je velmi důležitá jejich správná kombinace. A právě tyto kombinace mohou být pro naše tělo velice drahocenným materiálem, ze kterého se dá opravit a postavit cokoli. Mějme na mysli to, že každá buňka má schopnost se dělit a tedy dál předávat svůj genetický materiál buňkám dceřiným. A tuto schopnost zajišťuje jen dostatečná výživa. Často se naše tělo přirovnává k sofistikovanému přístroji, který se může zaseknou, ucpat nebo porouchat. Na rozdíl od technických přístrojů náš biologický má schopnost samo - obnovení. Stačí jen málo a samo - ozdravné procesy vám pomohou zbavit se alergie nebo astmatu. Je třeba jen získat návod na to, jak správně pomoci sami sobě.

Alergii není třeba potlačovat nebo se vyhýbat alergenům. Získané alergii se dá zbavit. Mnoho lidi neví, že se dá alergie úplně vyléčit. Chcete-li se zbavit alergických trápení, efektivně podpořit svoji imunitu, nastolit harmonii v těle, jste na správném místě. Objednejte se na diagnostiku k našemu praktikovi TČM nebo rovnou si objednejte Odvar Laojun.
Vaše zdraví je ve vašich rukou.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Další informace