Kašel - prevence a domácí léčba

Kašel je nebezpečný útočník na naše plíce

kašelObvykle zima je charakteristická silným větrem, který nás může velmi nepříjemně potrápit. Dle tradiční čínské medicíny je totiž právě vítr „králem škodlivin“ – nese na sobě nejvíce onemocnění, která napadají naše plíce, přičemž ohroženy jsou hlavně děti.

Nikdy nepodceňujte kašel

Podle statistik každý dospělý onemocní dvakrát až třikrát ročně akutní infekcí horních cest dýchacích. Děti jsou na tom nejhůře – nakazí se dokonce šestkrát až desetkrát za rok! Bohužel tato onemocnění jsou nejčastější příčinou naší neschopenky v práci nebo absence ve škole. Nejhorší situace nastává, kdy kašel není zcela doléčen, a člověk se vrací příliš brzy do práce, děti zase do školy. Zde začíná začarovaný kruh: onemocnění se často vrací, a to ještě v horší podobě. Nemluvě o tom, že si můžeme zadělat na vleklé zdravotní problémy!

Kašel je také nejčastějším důvodem návštěvy rodičů s dítětem v ordinaci lékaře. Věděli jste, že 90 % všech infekcí je způsobeno viry spojenými s chřipkou, nachlazením a virózami? A právě jeden z hlavních příznaků je kašel. Bohužel děti v kolektivu jsou v největším nebezpečí – u nejmenších dětí není imunita ještě zcela vytvořena, a kašel se tedy mezi nimi lavinově šíří.

Určitě tento nepěkný scénář důvěrně znáte: probdělé noci se záchvaty kašle, podrážděné sliznice, škrábání nebo hutný knedlík v krku, totální únava a vyčerpání… K tomu hlen nahromaděný v dýchacích cestách je skvělou „půdou“ pro různé druhy bakterií, které způsobují sekundární bakteriální infekce. Proto kašel nikdy nepodceňujte!

Vyžeňme kašel z těla ven!

Kašel má více druhů – podob. Dva nejzákladnější typy jsou suchý a vlhký. Suchý kašel je velmi dráždivý a vyznačuje se až křečovitými záchvaty, při kterých se nevykašlává žádný hlen. Dle teorie východní medicíny došlo k napadení plic horkým nebo suchým větrem. Naopak vlhký kašel je dílo chladného větru a charakterizuje jej silná tvorba hlenu, u malých dětí pak zejména v noci zhoršené dýchání. Děti se kvůli zahleněnému krku a nosu mohou téměř dusit. Jak jim i sobě opravdu účinně pomoci, se dozvíte dále.

Co tedy s kašlem pořádně zatočí?

V první řadě je nutné říci, že prevence je matkou zdraví. Již staří Číňané o tom věděli své.  Pravidelně užívali darů přírody pro zvýšení celkové imunity a posílení dlouhověkosti. Perlou staročínských přípravků je odvar Laodžan, opravdový elixír mládí a zdraví. Recept pochází z dynastie Tang. Snoubí v sobě veškeré poznatky čínské medicíny a nazýván též jako „druhá ruka každého praktika tradiční čínské medicíny“, je uznáván jako jeden z nejlepších produktů pro ochranu zdraví.

Oblékejte se teple, nezapomínejte  i na přikrývku hlavy, neboť právě hlavou odchází z těla ven až 30 % tepla! Podle tradiční čínské medicíny plíce nejvíce ohrožuje chlad a vítr, protože jsou při nedostačujícím oblečení nejlépe přístupné napadení.
Buďte připraveni včas – dříve, než kašel zaútočí! Vždy mějte vhodný arzenál po ruce.

Ke Ling – bezpeční zbraň proti kašli

Ke Ling proti kašliBezesné noci kvůli neustálému odkašlávání nebo bdění nad špatně dýchajícím potomkem nechť jsou pro vás minulostí: řešením je „superman“ do vaší lékárničky: KE LING - „královský přípravek proti kašli“! Díky zklidňujícím účinkům přináší okamžitou úlevu a současně nepotlačuje dýchací centrum, což je zvláště důležité u dětí! Ředí hleny a pomáhá jejich odkašlávání, působí protizánětlivě. Díky čistě přírodnímu složení nemá nežádoucí účinky.

Pokud je kašel nemilosrdný a „nadělí“ nám i vysoké horečky, můžeme je přirozeně srazit rozpustným nápojem Vajda, vysoce účinným v akutní fázi respiračních onemocnění provázených bolestmi v krku či hlavy.

A jedno prastaré východní moudro na závěr: vyvarujte se jisté, velmi charakteristické negativní emoci pro zimní období – smutku. Čínská teorie pěti prvků totiž říká, že příliš mnoho smutku nám plíce oslabuje! Radujte se proto z každého okamžiku a radši hoďte všechny trable za hlavu. Zdravé plíce za to přeci stojí!

 

Pokud máte dlouhodobé problémy s kešlem nebo rýmou a rádi byste vyzkoušeli preparáty tradiční čínské medicíny, máte možnost se obrátit na naše odborné konzultanty. Poradí vám nejvhodnější kombinaci preparátů a dávkování s ohledem na váš konkrétní zdravotní stav.
Kontakt:  773 178 889

Další informace